czwartek, 31 lipca 2014

Można biegać?

W sąsiedztwie basenu kończą się prace związane modernizacją stadionu. Dzień dzisiejszy jest ostatnim dniem terminu dla wykonawcy tej inwestycji: Przedsiębiorstwa WielobranżowegoGRETASPORT”z Dąbrowy Górniczej. Ostatni dzień wykonawca poświęcił na uporządkowanie terenu po pracach budowlanych.

Bieżnia wygląda imponująco. Czerwień bieżni fantastycznie współgra pod względem estetycznym z soczystą zielenią murawy boiska. A boisko, na którym grają piłkarze „PogoniGóra, wstydu nam nie przynosi. Znakomity stan nawierzchni boiska jest zasługą krzątających się przy nim pracowników OKF – u, co nie zawsze niestety dostrzegamy. Utrzymanie boiska w stanie, który ujmy nam nie przynosi, a u wielu przyjezdnych wzbudza zazdrość (najczęściej nieukrywaną!) wymaga nakładów pracy i środków finansowych.

Wybudowany stadion lekkoatletyczny w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” wzbogaci ofertę sportową dla miłośników biegania i lekkiej atletyki. Skorzystają na realizacji tej inwestycji również uczniowie szkół. Dla wątpiących w sens realizacji tej inwestycji dodam tylko, że po opadach deszczu bieżnia nie nadawał się do użytkowania. Nawierzchnia starej bieżni lepiła się do obuwia niczym glina.

Na budowę bieżni i towarzyszących jej urządzeń gmina wydała 625.000 zł. Cała inwestycja kosztowała 966.668,07 zł. Różnicę wypełniła dotacja z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, który przekazał nam na ten cel 340.000 zł. Dodatkowo władze naszej gminy złożyły wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie tej inwestycji. Wniosek naszej gminy jest w chwili obecnej na „liście rezerwowej”. Gdyby się nam powiodło to mamy szanse otrzymać jeszcze jedno dofinansowanie do tej inwestycji w kwocie 322.000 zł. z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej ministerstwa.

Bieżnia wygląda tak ładnie, że aż wypada zapytać: a można po niej biegać?