sobota, 5 lipca 2014

Budowa trwa

Na basenie trwają prace. Powoli - zbyt powoli, jak na mój gust - rosną mury budynku. Pracownicy coś tam wznoszą, budują, ale tempo do imponujących nie należy.

Wyraźnie widać jednak przyspieszenie prac w niecce basenu. Prace w niecce wykonuje górowska firma "G + M", która jest podwykonawcą generalnego wykonawcy firmy "Rejjs". Nieomal na ukończeniu jest budowa dwóch komór, w których znajdą się atrakcje basenowe.

Na zdjęciach wykonanych w piątek widać, iż dno niecki basenu jest nieomal w pełni uzbrojone. W Połowie tygodnia firma "G + M" ma zgodnie z harmonogramem prac, przystąpić do zalewania betonem dna niecki o wymiarach 20 m/25 m. Grubość warstwy, która zostanie wylana ma wynieść 20 cm. Oznacza to, iż na zalanie tego fragmentu niecki potrzeba będzie ok. 100 ton betonu. Zalanie 500 m kw. niecki uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Upał - taki jak w czwartek - uniemożliwi realizację zamierzenia.

Rozpoczęto tez prace nad systemem kanalizacyjnym. Na początku tygodnia geodeci dokonają pomiarów i wytyczą przebieg instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Wówczas na plac budowy wejdzie firma odpowiedzialna za doprowadzenie hydrauliki do basenu i budynku, w którego piwnicach mieściła się będzie część techniczna basenu.