wtorek, 1 lipca 2014

"G+M" w akcji

Na basenie widać postęp prac związanych z jego generalną przebudową. Górowska firma „M + G” sp. z o. o, która jest podwykonawcą wykonawcy generalnego firmy „Rejjs” z Wilkowic k. Złotoryi od tygodnia wykonuje prace niecce basenu.

Od wejścia na plac budowy, co nastąpiło w połowie ubiegłego tygodnia, pracownicy „M + G” wykonywali prace związane z wykonaniem dwóch komór.

W krótkim czasie firma „G + M” wykonała zbrojenia, szalunki i wylała jedną komorę.

Podziemna komora zjeżdżalni ma wymiary 2,8 m/3,6 m i głębokość 1,9 m. Druga komora, zwana podziemna komorą atrakcji ma wymiary 5 m/2 m i głębokość 1,9 m.

Podwykonawca, „G + M” kończy również montaż brojenia na dnie niecki basenu, który ma wymiary 50 m/25 m. Zbrojenie zalane zostanie betonem o grubości 20 cm.

Powoli, bo powoli, ale w górę pną się mury budynku socjalno – technicznego. W całości wykonane jest w stanie surowym podpiwniczenia o wysokości 2,52 m. W budowie jest parter budynku, który wykonywany jest z pustaków ceramicznych. Wysokość parteru budynku ma wynieść 3,60 m.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej, burmistrz Irena Krzyszkiewicz poinformowała radnych, że termin zakończenia przebudowy basenu został przesunięciu o 20 dni, tj. do 31 sierpnia 2014 r. Zmiana terminu wynikła z późniejszego, o 20 dni niż zakładano, przekazania placu budowy firmie „Rejjs”.

Licząc od dnia dzisiejszego do zakończenia generalnej przebudowy basenu pozostało 61 dni.