czwartek, 31 lipca 2014

A jednak się buduje

Dzisiaj na basenie od 6 rano trwały intensywne prace. Rozpoczęto zalewanie pozostałej części dna niecki basenu betonem. Do zalania było 400 m kw. Dno niecki wylać należało warstwą betonu o grubości 20 cm. Do godz. 9.30 pracownicy górowskiej firmy zdążyli rozprowadzić na dnie basenu 7 gruszek betonu. Każda z gruszek zawierała 9 m sześciennych betonu. Prace związane z wylewaniem nowego dna basenu zakończą się dzisiaj do godz. 12.

Zauważyć można też wzmożony ruch wokół prac przy nowym budynku socjalno – technicznym. Do akcji przystąpili elektrycy, którzy zakładają instalację.

Trwają też prace przy montażu ogrodzenia wokół basenu. Stare, upiorne i rozlatujące się elementy betonowe, zastąpi delikatne i przejrzyste ogrodzenie, które z cała pewnością znacznie podniesie estetykę terenu.

Niepokój wykonawcy (firmy "Rejjs") budzą ścianki basenu. Są one w znacznie gorszym stanie technicznym niż zakładano. Po odkopaniu ścianek gołym okiem widać w nich spękania i ubytki. Swoje lata mają! Przez 42 lata służyły to i ząb czasu musiał je naruszyć. To obecnie jest duży powód do zmartwienia dla głównego wykonawcy firmy „Rejjs”. Niecka basenu w całości zostanie wyłożona specjalną folią w kolorze niebieskim, jak przewiduje projekt przebudowy basenu. Woda w basenie będzie na tym tle wyglądała fantastycznie!

Trudno jest być optymistą w sprawie dotrzymania przez głównego wykonawcę terminu oddania basenu, który przypada na 31 sierpnia. Pożyjemy i zobaczymy jak rozwinie się sytuacja na basenie.

Zdjęcia z ubiegłego tygodnia


Zdjęcia z dzisiaj