sobota, 21 czerwca 2014

Ale plama!

Wspólnoty mieszkaniowe są bardzo dobrym pomysłem zarówno dla lokatorów jak i dla poprawy - często radykalnej - stanu technicznego budynków. Idąc przez ulice naszego miasta warto nieraz zwrócić uwagę na nowe elewacje i prowadzone prace termomodernizacyjne, która tak bardzo podnoszą walory estetyczne budynków, a więc i naszego miasta.
"Wspólnota Mieszkaniowa Poznańska 6 - 6A" też ma się czym pochwalić. Dokonano wymiany dachu, budynek ocieplono i pomalowano elewację. Taki widok to radość dla oczu. I za to należy mieszkańców pochwalić, bo jest za co.
Czyż nie mam racji? Piękny widok! Radujący oczy i serce każdego górowianina. I to się chweali, tak być powinno.
A tu proszę. Aż serce rośnie! Lokatorzy korzystając z okazji garaże sobie zbudowali. Proszę zauważyć, że kolorystyka taka sama jak budynku. Pięknie, no pięknie!

Ale cóż to takiego?! Ach! Jaki estetyczny szok! No, szoking po prostu! Coś niewyobrażalnego! Taki ładny dom, tyle pracy i pieniędzy na niego wydano (pewnie kredyt jakiś wspólnota wyszarpała?) a przy bliższym obcowaniu szlag pozytywny efekt rafia. Żal, naprawdę żal. Zawsze mówię, że diabeł tkwi w szczegółach.
Może ktoś sądzi, ze gruz z biegiem czasu w życiodajny dla roślin się zamieni? Zapewniam, że nie. Gruz pozostanie gruzem a wstyd wstydem. Takie są nieubłagane prawo natury.
Co na to zarządca "Wspólnoty Mieszkaniowej Poznańska 6 - 6A"? Dlaczego nie zarządzi wywiezienia śmieci? Za co bierze wynagrodzenie?

Podobno gmina ma zrobić tej wspólnocie podwórko. Ale czy warto skoro hałda śmieci leży tam od bardzo dawna? Kto będzie dbał o podwórko skoro nie ma kto zadbać o sprzątnięcie widocznego na zdjęciach dzikiego śmietniska, które zaszczytu wspólnocie nie przynosi. Śmietnisko owe jest tym, czym widły w herbie.