czwartek, 25 października 2012

Dyrektor oszust


Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu na stole obrad pojawiło się ksero „Koncepcji funkcjonowania i rozwoju Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze.”
Stało się tak na skutek skargi, jaką złożyła jedna z osób ubiegająca się o to stanowisko. Pisałem Państwu o tym, że osoba ta spotkała się z odmową uzyskania „zwycięskiej” koncepcji.

Przypomnieć należy, że w sierpniu br. odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze. Na czele komisji konkursowej stał starosta – Piotr Wołowicz. W wyniku postępowania konkursowego wyłoniono dyrektora POSiR – Tomasza Krysiaka, który objął tę funkcję na okres 6 miesięcy.

Wracając do skargi na starostę Piotra Wołowicza, która złożona została przez jednego z kandydatów do tej funkcji należy przypomnieć, iż w kompetencjach Komisji Rewizyjnej leży sprawdzenie zasadności skargi bądź jej braku.

Dzisiaj poinformowano członków Komisji Rewizyjnej, iż „autor” zwycięskiej „Koncepcji” (podobno dyrektor Tomasz Krysiak) zgodził się na jej przedstawienie członkom komisji Rewizyjnej. Kserokopie „Koncepcji” otrzymałem również za zgodą przewodniczącego Komisji Rewizyjnej – radnego Piotra Iskry.

Kiedy rzuciłem okiem na ów dokument wiedziałem, że „Koncepcja” nie jest autorstwa dyrektora POSiR. Konstrukcja tekstu świadczyła o tym, że ów dokument został ściągnięty z Internetu. By jednak przekonać się, iż tak było w rzeczywistości wrzuciłem następujący fragment tekstu do przeglądarki Gogle: „koncepcja rozwoju placówki, atmosfera”. Było to nieco zmodyfikowane zdanie z „Koncepcji”, za autora której podawał się dyrektor POSiR – Tomasz Krysiak. Jako pierwsza pojawiła się strona:

Kidy wgłębiłem się w zamieszczony na tej stronie tekst zrozumiałem, iż mamy do czynienia z bezczelnością w stopniu najwyższym. Oto „zwycięska” koncepcja jest wulgarnym plagiatem! Więcej! Ta tzw. „Koncepcja” jest na poziomie bzdury elementarnej. W przedłożonym komisji konkursowej prze Tomasza Krysiaka „Koncepcji” nie ma żadnej koncepcji! To jest czysty bełkot! Swoją koncepcję Tomasz Krysiak ukradł i jest złodziejem cudzej własności intelektualne! Pod „Koncepcją” Tomasz Krysiak podpisał się, ale nie raczył zaznaczyć, iż 90% (tak, kurwa!), 90% tekstu ukradł z Internetu. Bezczelność tego pana polega też na tym, iż łaskawie pozwolił radnym zapoznać się z dokumentem nie będącym jego intelektualną własnością.

To jedna strona sprawy. Druga to taka, iż komisji konkursowej przedstawiony został śmieć a nie „Koncepcja”. I na podstawie tego śmieciowego dokumentu (ukradzionego innej osobie) komisja konkursowa powierzyła złodziejowi cudzego tekstu stanowisko dyrektora POSiR. Jakoś nikt z członków komisji konkursowej nie zauważył, że „Koncepcja” nie zawiera żadnej myśli, pomysłu, idei. Jak Państwo zobaczą dominuje tam mowa – trawa i pseudo – naukowy bełkot.

Dziwne to, że nikt z członków komisji konkursowej nie zauważył, iż kandydat na dyrektora w przedstawionej „Koncepcji” nie zawarł żadnej koncepcji! A może jest tak, jak mówi opinia publiczna, że konkurs był ustawiony?! I po lekturze tej „Koncepcji” bez koncepcji muszę przyznać tej opinii rację. Strona internetowa:


"Koncepcja":Strona internetowa:"Koncepcja"

Strona internetowa:


"Koncepcja":


Strona internetowa:


Koncepcja":


Strona internetowa:


"Koncepcja":


Strona internetowa:


"Koncepcja":


Strona internetowa:

"Koncepcja":

Strona internetowa:


"Koncepcja":


Strona internetowa:


"Koncepcja":


Strona internetowa:

"Koncepcja":


Strona internetowa:"Koncepcja":


Strona internetowa:


"Koncepcja":


Strona internetowa: 
"Koncepcja":