piątek, 12 grudnia 2014

Tak zwany "prezes"


Na sesji Rady Miejskiej Góry głos zabrał "prezes" stowarzyszania kupców w Górze - Piotr Posypanko. Ku zaskoczeniu wszystkich tzw. "prezes" odwołał się do biblijnych wartości. Stojąc przy mównicy zaczął:

Chciałbym po prostu, yyy, swoje ostatnie zdanie, bo tak korespondencja gdzieś się minęła i nie mogłem być z jednej strony, bo byłem poza granicami, ale gdzie ten temat wcześniej się pojawił, yyyy. Moja propozycja i tak dosyć mamy te opłaty jak na nasz region dosyć wysokie na targowisku po pierwsze. Po drugie targowisko jest czynne, yyy, cały tydzień, także są dosyć dużawe korzyści z tego. Chciałbym jeszcze nadmienić, myhm, gdzie to teraz nie jest do sprawdzenia, ale odnośnie, y, tzw. poboru, gdzie jest teraz inny yyy poborca tzw. placowy, gdzie jest bardzo rzetelnie zbierana ta opłata i myślę, że dobrze byłoby zrobić jakąś, jakiś obraz ile wpływa teraz pieniędzy, a ile wpływało przy poborze poprzedniego placowego. Także już wpływy są dużo większe przy tym nowym placowym. Yyyyyyy, wiadomo podatki jest odgórnie, jeszcze za starożytności, yyy, Pan Jezus tak samo mówi, jak przyszli do niego faryzeusze, pokazali pieniądz i czyj to wizerunek, i Pan Jezus do nich mówi "Co cesarzowi to cesarzowi, co Bogu to Bogu", także od podatków nikt się nie unika i, yyyy, jeszcze chciałbym taką przetoczyć. Większość z nas chodzi do kościoła. Wierzącymi jest. Księga Przysłów, inaczej Księga Salomona króla, yyyy, w 29 rozdziale, a 4 wiersz pisze król coś takiego: "Król umacnia kraj prawem." I chciałbym do tego nawiązać. Gdzie jest, yyyyy, dobre prawo to jest i, y, kraj wtedy się buduje, ale "kto ściąga wiele podatków niszczy go". To nie jest napisane tak ot sobie, nie? Wiadomo, że jak są drastyczne podatki, naród ubożeje i do niczego to nie doprowadza. Także myślę, dajmy tej gospodarce, żeby się rozwijała i moja propozycja jest taka już kończąc pozostawić tą opłatę na poziomie tym co po prostu jest, a resztę zostawiam tu do rady. 

Powyższe słowa są wiernym zapisem wypowiedzi tzw. "prezesa". O jego osobie i działalności napiszę o wiele więcej. Już niebawem.