poniedziałek, 22 lipca 2013

Czarodziej

W maju 2013 roku globalny koncern Coca – Cola zorganizował w Polsce konkurs „Tricki z Lewandowskim”. Do udziału w turnieju zaproszono gimnazjalistów z całej Polski. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było nagranie 150 sekundowego filmu, na którym zostaną zaprezentowane piłkarskie umiejętności i umieszczenie go na You Tube.

 W tym ogólnopolskim konkursie nie zabrakło też wychowanka „Pogoni” Góra. Niesamowite umiejętności piłkarskie zaprezentował Matusz Witkowski, który w chwili, gdy brał udział w konkursie był uczniem klasy IId Gimnazjum nr 2 w Górze.

 Mateusz urodził się 19 maja 1998 r. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w wieku 10 lat. Wziął udział w grudniu 2007 roku w turnieju piłki halowej „dzikich drużyn”. Turnieje takie organizowane są przez trenera młodzików „Pogoni” Góra właśnie w celu wyłapania w sito chłopców, którzy przejawiają jakiś talent do gry w piłkę. Mateusz podczas tego turnieju pokazał, iż „coś” ma w sobie. Strzelił 15 bramek i został królem strzelców.

Gra Mateusza zadecydowało o tym, iż czujne oko trenerskie Jana Dwornika spoczęło na młodym piłkarzu. Mateusz został piłkarzem „Pogoni”. Nowy nabytek okazał się dla klubu „złotym” chłopcem. W kwietniu 2008 r. Mateusz pojechał na turniej wojewódzki do Świdnicy, gdzie potwierdził swoje duże umiejętności strzelając 7 bramek i zostając królem strzelców turnieju. Podczas turnieju był pilnie obserwowany przez trenerów kadry dolnośląskiej młodzików. Umiejętności „Matiego”, jak wołali go zdrobniale w klubie koledzy, spowodowały, iż został powołany do kadry województwa dolnośląskiego młodzików. W tym samym roku kadra naszego województwa brała udział w Mistrzostwach Polski, gdzie zajęła 6 miejsce. 

Powróćmy do gry Mateusza w barwach naszej „Pogoni”. W sezonie 2007/2008 Mateusz grając dla „Pogoni” zdobył 8 bramek. W następnym sezonie w 20 meczach, jakie rozegrał zdobył 29 bramek w lidze okręgowej młodzików. Doliczyć do tego wypada i należy ok. 50 bramek zdobytych w ligach halowych i trawiastych.
Przygoda Mateusza z górowską „Pogonią” kończy się na początku 6 klasy szkoły podstawowej. Otrzymuje on propozycje gry w „Zagłębiu” Lubin, na którą przystaje. Ostatni sezon w barwach Zagłębia nie jest dla Mateusza szczęśliwy, gdyż doznaje wrednej kontuzji i przez większą część sezony nie może grać. Pomimo tego grając na pozycji prawego pomocnika lub napastnika zdobywa dla swojego klubu 5 bramek.
Powróćmy do konkursu: „Dowiedziałem się o tym turnieju z Facebooka i postanowiłem spróbować swoich sił" - mówi Mateusz. I to jak skutecznie! Mateusz wygrał II edycję konkursu „Tricki z Lewandowskim” a trzeba pamiętać, że było 5 edycji. Zwycięzca każdej edycji uzyskiwał przepustkę do finału. Tak oto organizatorzy konkursu obwieszczali tę radosną nowinę Mateuszowi:

 „Jako zwycięzca drugiej rundy konkursu Tricki z Lewandowskim zakwalifikowałeś się do Wielkiego Finału i walczysz o wyjazd na obóz do Turynu! Zakończyło już się głosowanie, w którym udział wzięli m.in. ambasadorowie Coca-Cola Cup - Robert Lewandowski i Anna Dereszowska. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że mamy idealny remis pomiędzy dwoma filmami. Jednym z nich jest Twój film! Gratulacje! Dlatego też chcielibyśmy Ciebie prosić o nagranie jeszcze jednego filmu w ramach dogrywki. Film ten zostanie ponownie oceniony. Spośród dwóch dogrywkowych filmów zostanie wyłoniony zwycięzca.

Film został nagrany. Oddajemy głos Mateuszowi:

Niestety, nie było zakończenia turnieju. Wygrałem 2 edycję konkursu „Tricki z Lewandowskim”. Jak się później okazało, uzyskałem tyle samo punktów z Mistrzem Polski we Freestyle Football - Stanisławem Kościelnym, który wygrał wyjazd do Turynu, a ja zająłem 2 miejsce i otrzymałem nagrody pocieszenia.

 Można rzec, że Mateusz spadł z wysokiego konia, bo przegrać z Mistrzem Polski żadnym wstydem nie jest. Ma chłopak talent i widać, że kocha, to co robi.

 A oto linki do filmów:
https://www.youtube.com/watch?v=9sgf66BEVXY

https://www.youtube.com/watch?v=9sgf66BEVXY&list=PLgEgMvCz7Gvz4RcTtsDr1VoLbtYgKPNSW&index=2

Od września Mateusz Witkowski przestanie być uczniem gimnazjum nr 2 w Górze. Uczył się będzie w klasie  III sportowej gimnazjum nr 3 w Lubinie. Mateuszowi Witkowskiemu przede wszystkim należy pogratulować sukcesu, który okupiony został bardzo ciężką pracą. A życzyć powrotu do zdrowia, by mógł robić to, co tak lubi – grać w piłkę i strzelać bramki.

A tak umiejętności Mateusza ocenili jurorzy konkursu "Tricki z Lewandowskim":

"Brawo Mateusz! Pokazujesz bardzo wszechstronne umiejętności i niesamowitą koordynacje piłki. Jesteś bez wątpienia wielkim młodym talentem, który ma szansę na prawdziwą piłkarska karierę! Trenuj dalej, doskonal swe umiejętności i dąż do perfekcji. Pamiętaj o zrównoważonym rozwoju. Jesteśmy ciekawi Twojej przyszłości. Życzymy powodzenia!"