wtorek, 2 lipca 2013

Jedna z wielu

Oto droga wiodąca przez wieś Łagiszyn. wiem, że nazwanie tego "drogą", to duże nadużycie", ale jak dotąd nikt jej nie przekwalifikował na "ruinę". Czy da się po tym jeździć? No, w Zbakowie Dolnym i Górnym też się dawało, to czemu i tu się nie da?

Pamiętajmy jednak, iż wyrodny syn ziemi wąsoskiej oraz troskliwy opiekun naszych dróg powiatowych, wojewódzkich - czcigodny wicestarosta Paweł Niedźwiedź zapowiedział, iż drogi będziemy się starali naprawiać. Jest więc nadzieje, że dziury znikną. Pamiętać też należy, że "zima była ciężka i długa", co jest niezłym alibi dla wicestarosty.

Czy warto pisać skargi na stan dróg? No, chyba warto. I to pomimo tego, że są one nie w smak Zarządowi Powiatu i znacznej części koalicjantów. Być może do Łagiszyna też przyjedzie Komisja Rewizyjna i stanie się cud, jak w Zbakowie Górnym i Dolnym, gdzie przed wizją lokalną dziury załatano.

Ogólnie jednak nie miejmy za dużej nadziei, bo w miejscowości Łagiszyn nie mieszka ani starosta, ani członek Zarządu. Ba! Nawet nie pomieszkuje żaden radny powiatowy! Sytuacja jest więc trudna. Jednak nie beznadziejna, bo w wyborczym roku 2014 drogę się wyremontuje. W ulotce wyborczej przynajmniej!