sobota, 6 września 2014

Urodziny trwają

Wraz z wybiciem godziny 8.00 otworzyły się podwoje górowskiej „Mrówki”, która obchodzi dzisiaj swoje II urodziny. Przybyli Klienci w końcu mogli wjechać do marketu od strony ulicy Dąbrówki. Nowy plac wystawowy „Mrówki” ma powierzchnię ok. 5000 m kw. Znajdują się na nim ekspozycje oraz dział „Ogród”. Całość robi naprawdę imponujące wrażenie. Trzeba przyznać, że dzięki „wiatrakowej drodze” oraz utwardzonemu placowi przy „Mrówce” ten fragment miasta, który jeszcze do niedawna wyglądał tragicznie, zmienił się nie do poznania.

Pierwsi Klienci „Mrówki” nie kryli swojego zadowolenia z faktu powstania miejsc parkingowych i lepszego dojazdu do marketu. „To musiało kosztować!” – stwierdzano wielokrotnie.

O godzinie 9.00 do górowskiej „Mrówki” przybyli goście, którzy wzięli udział w otwarciu nowego placu i przebudowanej, zmodernizowanego marketu. Na II urodzinyMrówki” przybyli: burmistrz Irena Krzyszkiewicz, wiceburmistrz – Andrzej Rogala, przewodniczący Rady Miejskiej – Jerzy Kubicki, sekretarz UMiG – Tadeusz Otto, skarbnik – Marek Balowski.

W II urodzinachMrówki” udział wzięła również delegacja z partnerskiego miasta Herzberg  am Hartz. Byli to: ustępujący burmistrz Herzberga – Gerhardt Walter, który po 12 latach opuszcza urząd burmistrza naszego partnerskiego miasta oraz jego następca – nowo wybrany burmistrz Lutz Peters, który jesienią obejmie ten urząd.

Gości powitał właściciel „Mrówki” – Krzysztof Urbaniak, który podziękował burmistrz Irenie Krzyszkiewicz oraz pracownikom UMiG za wsparcie i pomoc, której doznał w trakcie realizacji inwestycji. Burmistrz Irena Krzyszkiewicz stwierdziła, że cieszy się z rozwoju średniej i małej przedsiębiorczości na terenie miasta i gminy, gdyż tworzy ona nowe miejsca pracy i przyczynia się do gospodarczego rozwoju naszej gminy. Zapewniła, że tego typu przedsiębiorczość ma i zawsze będzie miała wsparcie ze strony władz samorządowych.

Burmistrz Irena Krzyszkiewicz wręczyła właścicielowi „Mrówki” urodzinowy prezent oraz list gratulacyjny. Rozpoczęło się zwiedzanie marketu. Przecięto wstęgę i goście weszli na teren „Mrówki”. Gości oprowadzał właściciel marketu, który odpowiadał na liczne pytania szefowej gminy i przybyłych gości. Zwiedzania marketu i rozmowy przebiegały w radosnej atmosferze. Widać było, że goście doceniają to, co udało się stworzyć właścicielom „Mrówki” -  Państwu Ewie i Krzysztofowi Urbaniakom.

Nowe wejście do "Mrówki" od ulicy Dąbrówki
Burmistrz Irena Krzyszkiewicz i Krzysztof Urbaniak
Ustępujący burmistrz Herzberg am Hartz - Gerhardt Walter wita się z Krzysztofem Urbaniakiem
Gospodarz - Krzysztof Urbaniak wita gości
Prezent w uznaniu zasług
Przewodniczący Rady Miejskiej - Jerzy Kubicki, burmistrz Irena Krzyszkiewicz,
Krzysztof Urbaniak w zgodzie o harmonii przecinają wstęgę
Pani mi prezent, to ja Pani też!
Zwiedzania sklepu
"To nie jest nasze ostatnie słowo"
Nowy burmistrz Herzberga - Lutz Peters
Miło, radośnie, przyjaźnie
Ich troje
Przyjaźń polsko - niemiecka kwitnie
Szykuje się przedwyborcze prasowanie?!
 
"Mrówka" rozdaje pożegnalne prezenty
I po wizycie