poniedziałek, 1 września 2014

Inny punkt widzenia

Ciekawy artykuł ukazał się na stronie  "Unii Górowian" ("Prawo dla wybrańców"). Autor - szef "Unii Górowian" - Zbigniew Józefiak prezentuje swój punkt widzenia na dwie istotne sprawy dotyczące naszego gminnego samorządu, które mają wspólny mianownik. Tym mianownikiem jest niechęć władzy do prowadzenia dialogu ze społeczeństwem. Rzecz warta przeczytania, bo napisana w sposób wyważony i bardzo mocno wsparty argumentami.

Druga rzecz ważna to wyraźna zapowiedź startu "Unii Górowian" w zbliżających się wyborach samorządowych. Czytamy: "Jednym z celów statutowych naszego stowarzyszenia jest udział w wyborach samorządowych. Z dniem 21 sierpnia ruszył kalendarz wyborczy do rad gmin i powiatów, w związku z czym przed kilkoma dniami odbyło się spotkanie inicjujące utworzenie komitetu wyborczego stowarzyszenia Unia Górowian.Termin powołania pełnomocnika wyborczego, pełnomocnika finansowego oraz zawiadomienia komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego minie 8 września 2014 r. w związku  czym informacje w/s wyborów najważniejszych dla wspólnoty samorządowej znajdą się na naszej stronie internetowej."

Sprawa istotna, bo wielu z nas nie ma zaufania do partii politycznych, z wiadomych względów. Zresztą, partie polityczne na poziomie samorządu gminnego czy powiatowego, to kosztowna dla wyborców impreza o czym przekonujemy się bardzo często boleśnie. Interes partyjny nieomal zawsze jest w opozycji do interesu członków wspólnoty samorządowej. Zapowiedź startu w wyborach samorządowych UG, gdzie wielu jest ludzi o dużej wiedzy, doświadczeniu i marzących o lepszej gminie i powiecie, może być atrakcyjne dla tych wszystkich, którym źle - i słusznie -  kojarzy się partyjność w górowskim wydaniu.

Czas pokaże co zaoferuje "Unia Górowian" wyborcom i na jaką skalę zaangażuje się w wybory.