piątek, 18 października 2013

Lipa/tandeta

Jeden z Czytelników przesłał mi tekst oraz wymowne filmowe dodatki.


Ciekawi mnie czy gmina rozliczy firmę "TWARDY' z Rawicza co wygrała przetarg "Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Góra w roku 2013" sposób i rzetelność przeprowadzonych prac jest bliska zeru, To wyrzucenie pieniędzy w błoto. Konewką polali w dziurę trochę smoły i zasypali grysikiem, Na dodatek POłatali dwie dziury a dwie zostawili, widać aby poszło to szybciej i zużyć mniej materiału!! Po załataniu podszedłem zobaczyć jak to wygląda to nogą ten grysik można spokojnie wymieść. Efekt jest taki że po  paru dniach znów robi się w tym miejscu dziura. Zobaczymy co będzie po przejechani samochodu zamiatającego daje głowie że to wszystko zbierze i zostanie efekt pierwotny czyli dziura. To samo będzie po opadach czyli wszystko się rozmyje.
Mówi się że biedny nie może oszczędzać, widać że nasza gmina do nich nie należy i stać ich na wyrzucenie pieniędzy w błoto.
Ciekawi mnie czy jest jakiś nadzór nad tą inwestycją czy w gminie jest osoba znająca się na budowie i remontach np. dróg.
Z tego co widzę to chyba nie w dodatku szefem Wydziału inwestycyjnego jest specjalista ale od rolnictwa.
Na pewno w gminie tak jak w całej Polsce usłyszymy że wszystko jest wykonywane fachowo zgodnie z normami, to znamy wszyscy. Co z tego jak zaraz się wszystko rozpierdala.
Pozdrawiam

W załączniku krótkie filmiki jak wygląda załatana dziura w asfalcie, sam Pan zauważy że po "załataniu" grysem, wystarczy butem przetrzeć i dziura z powrotem. Przepraszam ze filmy takie krótkie ale akurat siadał telefon.
Pozdrawiam.
 Autorowi maile serdecznie dziękuję. Zawsze do usług - Kanalia.