piątek, 13 kwietnia 2012

Prezent na komunijny maj

Zbliża się czas zakupu prezentów komunijnych. Za moich – i wielu Państwa czasów – „kultowym” prezentem było niedoścignione marzenie wielu z nas, czyli rower – składa „Wigry 2” a już najlepiej byłoby otrzymać „Wigry 3”. Ten ostatni był w oczach dzieci najwspanialszym pojazdem na świcie. Wśród tych jednośladów dominował kolor czerwony, później niebieski a szczytem marzeń było posiadanie metaliku!

Co prawda nie zdarzyło się, aby „Wigry 3” pojawił się w sklepach w tych trzech kolorach jednocześnie, ale pomarzyć – jak wiadomo – dobrą rzeczą jest! I śmigało się „Wigrami” po pustych wówczas ulicach, parkach i szpanowało na okolicznych podwórkach. Wiele można powiedzieć o zaletach tego roweru, ale do najważniejszych należała ta, że się go po prostu miało.

Zmieniły się czasy i znacznie poszerzyła lista prezentów komunijnych. Pomimo tego rower nadal znajduje się na liście marzeń komunijnej dziatwy. Nie są to oczywiście „Wigry”, ale jednoślady niebotycznie zaawansowane technologicznie.

Będąc w salonie rowerowym przy ulicy Poznańskiej 12 z wielkim zaciekawieniem oglądałem rowery, które z całą pewnością nadają się na komunijny prezent. I powiem Państwu, że dech zapiera w piersiach. Wybór jest tak duży, że naprawdę trudno podjąć decyzję. Nie znam się na tych wszystkich szczegółach technicznych, ale jedno jest pewne, że każdy rower w tym sklepie, to kawał zaawansowanej techniki i swoiste piękno dla oka. Wszystkie wystawione na sprzedaż rowery mają jedną wspólną cechę – elegancję i niekrzykliwą kolorystykę.

Widać też sporo dzieci odwiedzających ten sklep. I z tego co zauważyłem chłopcy raczej nie przywiązują uwagi do koloru, ale za to ze znawstwem i dużą wiedzą oglądają rower będący w zasięgu ich zainteresowań? Ile ma przerzutek? Czy ma licznik? A ile światełek ma? A resory są tylko na koła czy też na siodełko również?

Z kolei dziewczęta bardziej zwracają uwagę na kolor i kształt roweru a oszczędzają sprzedawcom pytań natury technicznej. Dla dziewcząt ważne jest to, by nie mieć roweru takiego jak ma jej koleżanka ale jak już, to w innych kolorach.

Charakterystyczną cechą przeznaczonych do sprzedaży rowerów w sklepie przy ulicy Poznańskiej jest cena. Nie będę tu prezentował cen, ale poważnie mówić są one bardzo atrakcyjne o czym mogą się Państwo przekonać porównując ceny w innych punktach, gdzie oferta handlowa jest jednak znacznie uboższa. W sklepie przy ulicy Poznańskiej fachowiec z serwisu udziela tez porad dla nabywców rowerów na temat ich użytkowania, by służyły długo i bezawaryjnie. A wszyscy wiemy, że często młody człowiek instrukcje ignoruje i najpierw siada na rower a gdy ten ulega awarii, wini cały świat tylko nie siebie.

Z cała pewnością sklep przy ulicy Poznańskiej 12 będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że oferuje się tam towar solidny, uznanych marek i w szerokim asortymencie.