środa, 22 lutego 2012

Odpowiedź dla pana W.B

Od pana, który podpisał się jako Andrzej, otrzymałem e- maila, którego treść bez dokonywania jakichkolwiek zmian publikuję Państwu. Zdjęcie jest również wykonane przez autora listu.


Chciałbym się odnieść do listu adresowanego do Pana przez Pana W.B.

Czym dysponuje górowskie pogotowie? Jak Pan pisał 3 10 letnie sprintery (a dokładniej dwa 10 letnie i jeden znacznie nowszy, gdyż kupiony dużo później) i jedna dwuletnia karetka renault. Wszystkie na miejscu. Nawet jeśli któryś zawiedzie to pojazd zastępczy jest na miejscu.

Teraz Panie W.B. zapytajmy czym dysponuje wschowskie pogotowie? Jeden 10 letni sprinter, jedna kilkuletnia karetka Peugeot oraz dwudziestoletni!!! mercedes. Ten, na który wszyscy narzekamy bowiem nam użytkownikom dróg dość często tamuje ruch poza obszarem zabudowanym gdyż rozwija zawrotne prędkości, niewiele mniejsze od prędkości światła.

O jej stanie nie będę pisał bo widać to gołym okiem, a ostatnio Pan Mazulewicz i jego czytelnik przedstawili trochę prawdy na jej temat ukazując ich zimową sprawność. Pewnie nie bez przyczyny swego czasu na portalu elka.pl dyrektor tego pogotowia narzekał że w 20 minut jego karetka nie jest w stanie dojechać do Wąsosza oddalonego o ledwie 18 km, a więc uzyskać średniej prędkości poniżej 60 km/h.

Jakby tego było mało to pogotowia nie stać nawet by zakupić taki pojazd na własność, bowiem jest on wypożyczony od firmy z Leszna. Może nowego pogotowia nie stać na zakup karetki za kilkanaście tysięcy złotych, celowo nie wspominam już o nowej, a takie co jakiś czas dość systematycznie pojawiały się w górowskim pogotowiu. I jeszcze jedna kwestia – co stanie się jeśli któraś z dwóch zakontraktowanych karetek ulegnie awarii (a i górowskim i wschowskim to się zdarza)? Nie ma dodatkowej karetki na miejscu (wiem bo widzę to niemal codziennie, wszak karetki mieszkają razem z mieszkańcami na największym górowskim osiedlu) więc trochę czasu minie nim ściągnie się taką karetkę. Tylko czy pacjent przeżyje czekanie? No i jeszcze jedno, jaki przebieg ma ta karetka? Jak przy tym wszystkim wychodzi średnia wieku karetek ze Wschowy i Góry?

Jak tak stary Mercedes ma się do górowskich mercedesów. Fakt są stare, ale jak nazwać taki zabytek? To że jest stary to chyba trochę przy tym za mało. A reszta karetek? Reszta jest tak samo stara i tu i tu, z tym że górowskie pogotowie posiada karetkę w zapasie, a takowej w nowym pogotowiu na OKW nie widziałem.

Przesyłam też jeszcze jedno zdjęcie, słabej jakości ale prawie aktualne, aby co niektórzy krzykacze że tej karetki dawno już nie ma, nie mieli argumentów. Jest i cały czas jeździ ratować ludzi. Niezbyt szybko ale do nich jeździ.