poniedziałek, 12 marca 2012

"Mrówka" otwarta - klienci zadowoleni

  
W sobotni poranek przy ulicy Poznańskiej można było zauważyć bardzo wzmożony ruch pieszy i samochodowy. Ze wszystkich stron do marketu PSB „Mrówka” zdążali klienci, by wziąć udział w oficjalnym otwarciu nowego punktu handlowego. Dziesiątki samochodów zajeżdżały przed market i gdyby nie regulacja ruchu, to niewątpliwie byłyby problemy z parkowaniem i płynnością ruchu. Na szczęście organizatorzy otwarcia przewidzieli tę możliwość i obyło się bez kłopotów.

O godzinie 10,00 rozpoczęto uroczyste otwarcie marketu. Warto tu dodać, że górowski market nosi nr 96 w sieci handlowej „Mrówka”. Były mowy i przemowy. W imieniu burmistrz Ireny Krzyszkiewicz przemówił sekretarz UMiG Góra – Tadeusz Otto. W swoim wystąpieniu podkreślił, że powstanie „Mrówki” w Górze jest wydarzeniem, gdyż dowodzi, że górowianie mają smykałkę do robienia interesów.

Przemawiali również inni zaproszeni goście, którzy nie kryli swojego podziwu dla przedsięwzięcia Państwa Ewy i Krzysztofa Urbaniaków. Właścicielom życzono powodzenia, wytrwałości oraz wyrażano szacunek dla ogromy wykonanych przez nich pracy.

Właściciela górowskiej „Mrówki” – Ewa Urbaniak w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim gościom i klientom za przybycie na uroczystość. W osobnych słowach wyraziła swoje i męża podziękowania dla ludzi zatrudnionych przy tworzeniu marketu. W ciepłych i serdecznych słowach Ewa Urbaniak podziękowała kierownikowi „Mrówki” Tadeuszowi Lisieckiemu za zaangażowanie i pełne oddanie w okresie organizacji marketu.

Proboszcz parafii Stara Góra i Osetno poświęcił market. To samo uczynił z kasami życząc by było w nich więcej „tłustego czwartku” niż „środy popielcowej”. Następnie uroczyście przecinano wstęgę, która po przecięciu z wdziękiem opadła na posadzkę marketu i nowa placówka handlowa została oficjalnie otwarta.

Kupujących i zwiedzających było tego dnia mnóstwo. Ludzie przyglądali się licznym towarom, komentowali ceny, jakość. Dokonywano pierwszych zakupów, co połączone było dla ich nabywców z możliwością otrzymania nagrody. O atrakcyjności nagrody decydowała kwota z paragonu fiskalnego poświadczająca dokonanie zakupu. I tak co godzinę przeprowadzano weryfikację paragonów, by na tej podstawie ogłosić nazwisko szczęśliwca.

Miłą atmosferę panującą w markecie budował też klown, który rozdawał cukierki i baloniki wszystkim chętnym. Wielu klientów otrzymało również prezenty wręczane przez dwie urocze dziewczęta. Na zewnątrz natomiast na klientów i zwiedzających oczekiwała darmowa grochówka i kiełbaski, które zafundowali właściciele „Mrówki”.

Z podsłuchanych komentarzy wynika, iż pojawienie się „Mrówki” w Górze klienci przyjęli bardzo dobrze. Szczególnie podobało im się bogactwo oferowanego w „Mrówce” asortymentu. Żywo komentowano ceny porównując je z obowiązującymi w innych placówkach handlowych i to nie tylko z terenu naszego miasta.

Sobotnie otwarcie marketu „Mrówka” na pewno zapadnie na długo w pamięci wszystkich tych, którzy w nim uczestniczyli. Podobna impreza czeka nas za rok, gdy „Mrówka” w naszym mieście będzie obchodziła swoje I urodziny.


Ksiądz Tomasz Szbator- proboszcz parafii Stara Góra i Osetno 
W imieniu burmistrz gminy Góra sekretarz UMiG Tadeusz Otto przekazuje właścicielce marketu Ewie Urbaniak list gratulacyjny 
Przewodniczący Rady Powiatu - Edward Szndryk
Dyrektor PKO w Górze - Michał Baworowski wręcza pamiątkowy 
upominek Państwu Ewie i Krzysztofowi Urbaniakom
Dyrektor marketingu Polskich Składów Budowlanych "Mrówka" - Jarosław Dobrogoszcz
Ewa Urbaniak
Ksiądz Tadeusz Szabator
Krzysztof Urbaniak - prezes górowskiej "Mrówki"
Sekretarz UMiG - Tadeusz Otto
Dyrektor marketingu PSB "Mrówka" - Jarosław Dobrogoszcz
Przewodniczący Rady Powiatu - Edward Szendryk
Dyrektor PKP w Górze - Michał Baworowski
Darmową grochówkę i kiełbaski dla wszystkich klientów "Mrówki"  przygotowała firma "Rosette"