piątek, 17 stycznia 2014

To nie koniec!

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu zwołana w trybie pilnym miała jeden istotny punkt: głosowano uchwałę o referendum lokalnym. Wynik był przesądzony z góry, gdyż rujnująca powiat koalicja ma w Radzie 20 rąk, czyli 10 ich par. Owe 10 par rąk podnosi się za każda uchwałą Zarządu Powiatu. Podniosła się również wówczas, gdy głosowano pizdowatą do bólu uchwałę o zaprzestaniu prac aptek w godzinach nocnych.

Wynik głosowania nie był zaskoczeniem. Wbrew ponad 4000 podpisom, które Państwo złożyli popierając ideę referendum, przeciw wyrażonej przez Państwa woli uczestniczenia w referendum, przeciw wysłuchaniu Państwa opinii na temat sprzedaży szpitala, przeciw Państwu konstytucyjnemu prawu do referendum lokalnego zagłosowali:
 1. Marek Biernacki z Platformy, rzekomo Obywatelskiej.
 2. Piotr Iskra z Platformy rzekomo Obywatelskiej.
 3. Jan Bondzior.
 4. Edward Szendryk.
 5. Marek Hołtra.
 6. Piotr First.
 7. Danuta Rzepiela.
 8. Dariusz Wołowicz.
 9. Paweł Niedźwiedź.
 10. Jerzy Pala. 
Niech ich nazwiska i imiona zapadną w Państwa pamięci przy urnie wyborczej w wyborach samorządowych, które odbędą się tej jesieni. Za prawem ponad 4000 osób do wyrażenia swojej opinii na temat sprzedaży szpitala po obniżonej cenie, za Państwa prawem do skorzystania z konstytucyjnego zapisu o referendum lokalnym, z szacunku dla Państwa podpisów złożonych na kartach, za referendum opowiedzieli się:

 1. Zbigniew Józefiak.
 2. Jan Kalinowski.
 3. Marek Zagrobelny.
 4. Grzegorz Aleksander Trojanek.
Pełnomocnik Powiatowego Komitetu ds. Referendum Lokalnego w Górze – pan Wacław Grzebieluch w pięknym, pełnym pasji i zaangażowania przemówieniu zapowiedział, iż Komitet nie zamierza składać broni i skorzysta z prawa odwołania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu.

Mowa wygłoszona przez Pełnomocnika znajdzie się na blogu w poniedziałek.