czwartek, 14 listopada 2013

Oferta na raty

O godzinie 14.00 w sali nr 1 starostwa odbyło się nieformalne spotkanie radnych powiatowych z szefami Polskiego Centrum Zdrowia we Wrocławiu, którzy pretendują do zakupu naszego szpitala. Ze strony PCZ uczestniczyli w nim prezes tej firmy – Romuald Ściborski oraz wiceprezes zarządu ds. organizacyjnych – Stanisław Pachołek.

Przed oczami uczestników spotkania – nie wszyscy radni w nim uczestniczyli – prezes Ściborski zaprezentował slajdy, które przedstawiały wielkość tej firmy, jej dokonania oraz zamiary na przyszłość, czyli typowe marketingowe gówno. Prezes pieprzył coś z godzinę, skrytykował nasz szpital – po części słusznie a po części niesłusznie – i rozwijał różaną wizję przyszłości naszego szpitala, pod warunkiem, że jego właścicielem stanie się właśnie PZC i prezes osobiście.

W końcu doszło do oczekiwanego finału. Dowiedzieliśmy się ile PCZ oferuje za kupno naszego szpitala.

Oferowana za nasz szpital kwot wynosi 5000.000 zł. Te pieniądze mają być wypłacone samorządowi w 8 równych ratach po 625.000 zł rocznie. Przypominam tylko, że wartość szpitala wyceniona została przez fachowca, na polecenie obecnego Zarządu Powiatu, wiosną bieżącego roku. Wynosi ona 10.379.500 zł. Oferta PZC osiągnęła więc 48.17% szacowanej wartości naszego szpitala. Więcej o spotkaniu – jutro.