czwartek, 21 listopada 2013

Informacja referendalna

Powiatowy Komitet D/S Referendum Lokalnego zwrócił się z prośbą o opublikowanie wzoru karty, na której będą mogli Państwo od jutra składać podpis.

Dla niektórych z Państwa pytania referendalne:

„CZY JESTEŚ ZA  SPRZEDAŻĄ POWIATOWEGO CENTRUM OPIEKI ZDROWOTNEJ W   GÓRZE (SZPITALA), PODMIOTOWI PRYWATNEMU PO OBNIŻONEJ CENIE?”

może wydać się niezrozumiałe. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, iż organizatorzy referendum są za sprzedażą szpitala. W rzeczywistości składane przez Państwa podpisy, których organizatorzy referendum potrzebują nieco ponad 3 tys., służą jedynie zdobyciu prawnych podstaw do jego przeprowadzenia. Składając podpisy dają Państwo szansę na przeprowadzenie referendum i dają sobie szansę na wyrażenie swojej opinii w sprawie sprzedaży szpitala. 

Dopiero w trakcie referendum, gdy otrzymają Państwo kartki do głosowania wyrażą Państwo swoją opinię zakreślając krzyżyk na "TAK" lub "NIE". 

Powiatowy Komitet D/S Referendum Lokalnego informuję, iż od jutra będą mogli Państwo zapoznać się z motywami podjęcia decyzji w sprawie zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum lokalne. Jutro pojawią się Obwieszczenia, na których przedstawione zostanie uzasadnienie tej decyzji.