środa, 23 stycznia 2013

Zaproszenie na darmowy seans
Amerykański film fabularny pt:. „Październikowe dziecko” („October Baby”) bije rekordy oglądalności w USA. Film oparty jest na prawdziwej historii kobiety, która urodziła się w wyniku „nieudanej aborcji”. Obecnie Gianna Jessen jest aktywną działaczką ruchów Pro - Live

Film „Październikowe dziecko” jest osnuty na jej historii. Opowiada o nastolatce Hannah, która  nie chce żyć, ale nie chce również odebrać sobie życia. Jej choroby (między innymi epilepsja, stany depresyjne) nie mają podłoża w biologii. Od zawsze czuje, że nie ma prawa do życia. Ostatecznie odkrycie przez rodziców jej pamiętnika powoduje, że wspólnie z lekarzem rodzinnym postanawiają wyjawić jej prawdę. Prawda jest taka, że Hannah jest dzieckiem adoptowanym, urodzonym w wyniku „źle przeprowadzonej” aborcji. Bohaterka, mając 19 lat, po raz drugi staje na krawędzi życia i śmierci. Wyrusza w podróż, która ma zdecydować co z nią będzie dalej. Jak po nitce odkrywa swoją historię.

Film pozbawiony jest scen drastycznych, może i chyba powinna obejrzeć go zarówno młodzież jak i dorośli. Nie jest to film ani dokumentalny (choć oparty na prawdziwej historii), ani propagandowy i zupełnie wolny od polityki.
Jest to bardzo pięknie opowiedziana historia fabularna o tajemnicy, potrzebie prawdy, miłości, wybaczaniu, nawróceniu. A przede wszystkim film ten jest wielką pochwałą życia.
W Polsce można obejrzeć go jedynie na kameralnych pokazach, bezpłatnie (zawsze wstęp wolny) dzięki stowarzyszeniu „Koliber”, które wykupiło licencję czasową na jego pokazywanie.

Zapraszamy 26.01 (sobota) godz. 18.00
Góra, Dom Kultury
ul. Armii Polskiej 13
WSTĘP WOLNY