środa, 23 stycznia 2013

Apel


Poniżej widzą Państwo zdjęcia z wizyty w przedszkolu w Połkuniach w roku 2012. Wówczas uczestnicy wycieczki również okazali hojność. Zresztą, ja nie być hojny, gdy popatrzy się na te dzieci? Warto jest pomóc temu przedszkolu, tym dzieciom, w których żyłach płynie polska krew. wiemy, jaka jest wredna polityka władz litewskich wobec Polaków na Litwie. Dlatego trzeba przyjść tym dzieciom, którzy będą strażnikami naszej pamięci na Litwie z pomocą. Pomóc im należy również dlatego, by wiedziały, że po drugiej stronie granicy myśli się o nich i pamięta.  Nic nie wiąże tak jak wdzięczność. 
W tym roku do Połkuni pojedzie 40 tonowa encyklopedia powszechna. Nowa. Prosto z księgarni. Osoba, która podarowała ten znakomity dar chce być anonimowa. I trzeba to uszanować życząc jej spełnienia wszystkich marzeń. Polskie dzieci w Połkuni marzą o pluszkach i polskich książkach. Pomóżmy im zamienić te marzenia na rzeczywistość. 

Organizatorzy wycieczki na Litwę proszą Państwa również o pluszaki, zabawki czy książki używane, byle były w dobrym stanie. Wszystkim dziękują za ewentualną pomoc.