czwartek, 24 stycznia 2013

SkomentowałJeden z uczniów Zespołu Szkół w Górze napisał i przysłał mi komentarz do wczorajszego posta dotyczącego budżetu Zespołu Szkół. Odniósł się do następującego fragmentu:

"Największa szkoła – Zespól Szkół w Górze- ma do dyspozycji budżet w wysokości 4.273.000 mln zł. W tej kwocie mieszczą się wynagrodzenia, na które wydane zostanie 91,55% budżetu Zespołu Szkół, czyli kwota 4.324.000 zł. Na zapłacenie należności za energię elektryczną, ogrzewanie, środki czystości pozostała kwota 510.000 zł. Na 12 miesięcy, czyli 42.500 zł. na miesiąc. Już widzę zakup książek, pomocy naukowych, wykonanie drobnych remontów, malowanie klas, wymianę wykładzin na podłogach. Ale wciąż pamiętajmy, iż ten budżet zapewni to,, że powiat minimalnie się będzie rozwijał."

…i skomentował go tak:


Środki czystości? Zakup książek? Malowanie klas? O, wymiana wykładzin! Ironia sama w sobie..., ale widzę plany są poważne a środki czystości, to chyba nauczyciele do własnych toalet będą kupować. Odkąd jestem w tej szkole (wrzesień 2011) nie widziałem ani razu papieru toaletowego lub mydła w naszej szkolnej toalecie. Jest jeden plus: wstawili drzwi w holu i na dole w toalecie, w grudniu, w tym samym miesiącu, w którym zostały zebrane zaliczki na studniówkę, dziwny zbieg okoliczności...