czwartek, 13 grudnia 2012

Ta rzecz

To, co Państwo widzą na zdjęciu oficjalnie nazywa się męską toaletą. Taka rzecz znajduje się w Zespole Szkół w Górze. Ja ostatnio taką rzecz widziałem na dworcu kolejowym w Grodnie na Białorusi. Było to w 1990 roku.
Uczniowie Zespołu Szkół pytani o czas trwanie tej rzeczy, stwierdzają, że ta rzecz, w tym kształcie i o tym wyglądzie, jest tam od niepamiętnych czasów.

Oczywiście z tej rzeczy i w tym kształcie nie korzystają nauczyciele. Jak mówią uczniowie „oni mają swój kibelek z papierem, ręcznikami i mydełkiem a nas mają w ….”(brzydkie słowo pada).

Brak drzwi wynika też z braku kasy w Zespole Szkół. Oświata jest niedofinansowana w paragrafie „rzeczowym”. Szkoła nie ma po prostu pieniędzy na jakiekolwiek inwestycje.

W tej sytuacji uczniowie Zespołu Szkół z konieczności muszą świecić jajami będąc w przybytku ulgi. Komfort to nie jest i rzecz całą zmienić należy.

Aby jednak ten stan rzeczy zmienić, bo sam się nie zmieni, należy podjąć następujące kroki. Najbliższą sesję Rady Powiatu zorganizować w Zespole Szkół. Do kawy dosypać koalicyjnym radnym lakxigenu. Następnie poczekać na efekt i niech koalicja też poświeci jajami, udowadniając bezspornie, że je ma. A ja będę pstrykał zdjęcia. Taki foto - reportaż skatologiczny Państwu puszczę. I wtedy poczują ból wypróżniania się na widoku! I w sposób cudowny pojawią się drzwi w toalecie męskiej Zespołu Szkół.

Jakie to proste!