środa, 7 stycznia 2015

Wyobraźnia - dziecko inteligencji

Król prowizorki
Pamiętam jak za dawnego, słusznie minionego ustroju, nasz kraj stał prowizorkami. Sam miniony ustrój był jedną wielką prowizorką, to co chcieć od ówczesnej rzeczywistości. Okazuje się jednak, że prowizorka jest wieczna. Rzec można tak: ustroje się zmieniają, Alem prowizorka trwa!

Poniżej mają Państwo zdjęcia takiej prowizorki w wydaniu powiatowym. Oczywiście, nie całego powiatu, ale jego wycinka jakim jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze, którym zarządza dyrektor Tomasz Krysiak.

Pewnego dnia jedna wielkich lamp zmieniła swoje położenie. No, to taki zabieg, by nikt nie mówił, że dyrektora nie ma koncepcji, nic nie robi. Miał taki „koncept” (fakt, że niewyszukany), iż przemieści lampę o kilkanaście metrów. Dyrektorski „koncept” zawsze jest słuszny, więc lampę przeniesiono.

Przenosiny były jak widać pospieszne, bo jak byk widać prowizorkę. Kabelek od lampy pociągnięto po murku i zamaskowano w ziemi. Dość płytko jednak, by wyłazi z ziemi, w której rosną rośliny. Można rzec, że biały kabelek zamaskowano tak samo trafnie i starannie, jak konkursowy plagiat obecnego dyrektora POSiR – u, który ten przedstawił komisji konkursowej w trakcie konkursu na stanowisko dyrektora. Wówczas sprawa się „rypła” i prawda ujrzała światło dzienne. Teraz na światło dzienne wylazł biały kabelek, który jak widać na zdjęciach, założony został w sposób amatorski i – w mojej ocenie – urągający bezpieczeństwu.

Pamiętam, że leitmotivem tego zerżniętego bezczelnie plagiatu było sformułowanie:

„Bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie ośrodka sportu i rekreacji jest bardzo ważne, ponieważ bezpieczne dziecko to dziecko szczęśliwe, wesołe i ufne.”
 

I tak widzicie Państwo, że prawda zawsze wylezie, nawet z ziemi. I nie jest już istotne, że podłączono lampę bez wymaganych zmian w dokumentacji technicznej obiektu. Ważne jest to, że ktoś tu jest bez wyobraźni, która jest nieodłączną towarzyszką inteligencji.