poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Nie kusić złego

Po wielu problemach z pozyskaniem do pracy ratowników, udało się w końcu uruchomić strzeżone miejsce do kąpieli nad zalewem w Ryczeniu. Wielu górowian z utęsknieniem oczekiwało tej chwili, bo jest faktem, że przygrzewa. Aura sprzyja zażywaniu kąpieli i nic dziwnego, że szereg górowian narzekało, że nie ma gdzie się bezpiecznie wykąpać.

Lepiej późno niż wcale. Górowski Sanepid zbadał wodę i nie znalazł w niej nic, co zagrażałoby zdrowiu miłośników kąpieli. Ratownicy od 1 sierpnia czuwają w pełnym pogotowiu (oby nie musieli interweniować) nad bezpieczeństwem miłośników kąpieli. Gmina zadbała o nawiezienie piasku, który sprawił, że plaża wygląda dość miło dla oka. Wylegiwać i prażyć się jest więc na czym.

Miejsce do kąpieli nad zalewem czynne jest codziennie od godz. 11.00 do 19.00. Co prawda teren jest otwarty i nikt nikomu nie zabrania korzystania z tego miejsca w innych godzinach, ale należy pamiętać, że tylko od 11.00 do 19.00 pracują ratownicy. Ich obecność to filar bezpieczeństwa dla osób kapiących się nad zalewem.

Nie warto kozaczyć i ryzykować kąpieli pod nieobecność ratowników, bo to się może bardzo źle skończyć.
Każdy z nas ma tylko jedno życie!